• Komfort Komfort
    Bez zbędnego biegania po domu
  • Oszczędności Oszczędności
    Temperatura dokładnie taka jaką lubisz
  • Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo
    Najważniejsza rzecz w Twoim nowym domu.

Pytanie na początek

Pewnie i Ty, podczas budowy domu zadajesz sobie wiele pytań. Jakie materiały zastosować na budowę ścian, a jakie na dach? Czy pompa ciepła będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem czy może lepiej zastosować bardziej tradycyjny kocioł centralnego ogrzewania. Te i wiele innych dylematów staje przed osobami budującymi swój wymarzony dom.

Od niedawna doszło kolejne pytanie…

Czy w domu, który ma być naszą ostoją na lata, zakładać tradycyjną instalację elektryczną czy może wybrać z szerokiego kręgu inteligentnych instalacji elektrycznych?

Inteligentny budynek łączy możliwości poszczególnych instalacji. Łączy w jedną spójną całość oświetlenie, rolety, alarm i monitoring, a także ogrzewanie, klimatyzację, rekuperację, a nawet podlewanie ogrodu. Daje to nowe możliwości niedostępne dla poszczególnych instalacji oddzielnie. Żeby troszkę rozjaśnić sytuację przygotowaliśmy dla Ciebie rysunek obrazujący dużą część funkcji inteligentnego domu.

przyklad

Schemat przedstawia możłiwe połączenia. Można sterować tylko częścią urządzeń, można też rozszerzyć sterowanie o kolejne urządzenia np. wannę czy sprzęt AGD. Przedstawiony rysunek może przytłoczyć ilością opcji. Jednak po dokładnym przyjrzeniu się można wybrać funkcję, które nas interesują. Z nami nie musisz się martwić o szczegóły techniczne.

 

Nasuwa się też pytanie czy w ogóle mój dom musi być „inteligentny”?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie, nie musi. Zawsze możesz się zastanawiać czy żelazko jest wyłączone po wyjściu z domu. Nie musisz widzieć kto stoi przy Twojej bramie, gdy jesteś na wyjeździe. Nie musisz też oszczędzać energii, zarówno elektrycznej jak i cieplnej. Nie musisz poznać co znaczy komfortowe mieszkanie, a całą ścianę może zajmować wideodomofon, sterownik pompy ciepła, sterownik rekuperatora, sterownik podlewania ogrodu.
Czy tradycyjne rozwiązane wyglądałoby atrakcyjnie na Twojej ścianie?
ściana pełna włączników

A może coś bardziej wygodnego, a przy okazji dobrze wyglądającego?

DivusBuildingAutomation_Header

Jeśli cenisz sobie wygodę swoją i swojej rodziny, dbasz o komfort i bezpieczeństwo, a także dbasz o zasobność swojego portfela – odpowiedź brzmi tak. Potrzebujesz takiego rozwiązania. Podobnie sytuacja ma się z samochodem. Kupując nowe auto chcesz żeby było bezpieczne, wygodne i oszczędne. Pomyśl czy nie chciałbyś, aby taki sam był Twój dom? Przecież spędzasz w nim dużo więcej czasu.

Inteligentny dom to nie przyszłość. To teraźniejszość, która będzie Ci służyć długie lata.

Visit Us On Facebook